Peneskop Teknolojisi

Binalardaki ısı kayıplarının %40’ı dış duvarlardan, %30’u pencerelerden, %17’si kapılardan, %7’si çatılardan ve %6’sı döşemelerden kaynaklanmaktadır.

Enerjimizin % 75'ini dışardan sağladığımız gerçeği düşünüldüğünde, yaşanan ısı kayıplarının enerjinin verimli kullanılması açısından önemi daha da artmaktadır. Pencerelerde oluşan ısı kayıplarının önüne geçmek bir nevi pencere mühendisliği gerektirmektedir. Doğru seri, doğru cam, evin konumu ve coğrafi konum gibi kriterler % 80'lere kadar pencereden kaçan ısı kayıplarının önüne geçebilir. Büyük oranda dışa bağımlı olduğumuz enerji kaynakların verimli kullanılarak ülke ekonomisine pozitif katkı sağlanması amacıyla Fıratpen Ocak 2015 itibariyle PENESKOP uygulamasını başlatmıştır.

Alüminyum, ahşap ve değiştirme zamanı gelen pvc pencerelerdeki ısı kayıplarını thermal kameralar ile ölçerek ihtiyaca uygun çözümler sunan Fıratpen bu uygulamasında FLIR Thermal Kamera Sistemlerini tercih etmiştir ve kameraları belirli satış noktaları ile paylaşmıştır. Özellikle değiştirme pazarında yaşanabilecek ısı kayıplarını minimum indirmek, olumsuz müşteri geri bildirim oranlarını düşürmek ve marka değerini korumak için sektörde ilk defa sertifikalı montaj eğitimi başlatan Fırat AŞ, bu eğitimlerinde PENESKOP'u uygulamalı olarak tanıtmış ve satış noktalarının eğitimini PENESKOP eşliğinde tamamlamıştır. Evinizin ihtiyacına en uygun Fıratpen pvc pencere çözümlerini ücretsiz keşifle tespit eden PENESKOP'lu satış noktalarımız yakıt faturanızın düşmesini sağlar.