Pencerenin iskeletini oluşturan en önemli bileşenlerden birisi de aksesuardır. Bu bilinçle, aksesuar ve ispanyolet grubu üzerinde yoğun AR-GE çalışmaları neticesinde serilerimizle uyumlu Fıratpen markalı ispanyolet ve aksesuar sistemlerimiz sorunsuz pencere teknolojileri hedefiyle hizmet vermektedir.

“Fıratpen aksesuar sistemleri tamamen Fıratpen bünyesindeki AR-GE departmanı tarafından geliştirilmiştir. Ürün tasarlanıp prototip hale getirildikten sonra rüzgar yüküne dayanım, su sızdırmazlık ve hava geçirgenliği gibi pencere performansını etkileyen testlerden başarıyla geçmiştir. “Fıratpen” ürünleri, TSE ve EN normlarının gerekliliklerini sağlayacak testlere de tabi tutulmuş, ulusal ve uluslararası kalite belgeleri almaya hak kazanmıştır.

Aksesuar ve ispanyolet sistemlerimiz;
•Tek açılım
•Çift Açılım
•Sürme
•Otomatik Sürme
•Pivot
•Zenia Slide

Sistemlerinin tümünü içermektedir. Farklı pencere boyutları ve tipleri için farklı ebatlardaki “Fıratpen ispanyolet Sistemleri”, Fıratpen satış noktalarına Fıratpen garantisi ile sunulmaktadır.

MENTEŞELER

Fıratpen üretim tesislerinde üretilen menteşelerimiz, menteşe için en kaliteli ve uygun malzeme olan zamak malzemeden üretilmektedir. Menteşelerin sürtünme, darbeye maruz kalma ve yük taşıma gibi görevlerini yerine getirirken maruz kaldığı sorunları aşmak için en uzun ömürlü malzeme zamaktır. Fıratpen tesislerinde üretilen ve profil rengine göre farklı renklerde boyanan menteşelerimiz TS EN 1935 standardına uygundur. Menteşelerimiz en az 25.000 açma kapama ömrüne sahip olup kullanım yerine göre 75 mm ve 90 mm olmak üzere iki farklı tipte menteşemiz mevcuttur.

KOLLAR

Pencerelerin en çok kullanılan, görsel ve estetik açıdan kullanıcıyı cezbeden, pencerenin değerini arttıran bileşenlerden birisi de pvc pencere ve kapı kollarıdır. Fıratpen satış noktalarına kendi üretimi olan plastik ve alüminyum pencere ve kapı kollarını farklı renklerde sunmaktadır. Kollar; pencere kolu, kilitli kapı kolları ve WC kolları olmak üzere 3 ana grup altında farklı renk seçenekleriyle üretilmektedir.