Sık Sorulan Sorular

Pencerelerimi değiştirmek istiyorum, nelere dikkat etmeliyim?

Faydalı Bilgiler

Pencere yatırımı yapılırken estetiğin yanı sıra pencerenin fonksiyonelliği ve yalıtım özelliklerine dikkat edilmelidir. İyi yalıtım sağlayan bir pencere sistemi konforun yanı sıra enerji tasarrufu sağlayan bir yatırımdır. Evinizin iç ortamına veya binanızın dış estetiğine uygun farklı renk ve desenlerde pencereler de uygulayabilirsiniz. İç dış farklı renk lamine renk seçenekleri dekoratif zevkinizi özgürleştirir. Yapınızın bulunduğu bölge, konum ve yüksekliğine bağlı olarak pencerenize statik hesabı yaptırarak uygun destek sacı ve aksesuarların kullanılması da daha sonradan oluşabilecek ısı, ses ve su yalıtım problemlerini ortadan kaldırmış olacaktır.

Satış noktası tercihi yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Faydalı Bilgiler

Pencerelerinizin garanti kapsamında olabilmesi ve usta bir işçilik ile monte edilebilmesi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Profil serisi seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Faydalı Bilgiler

Profil serisi seçerken profilin genişliği, odacık sayısı ve cam seçimi yalıtım değerlerini etkileyen en önemli etkenlerdir. Profil genişliği ve odacık sayısı arttıkça yalıtım değerleri artmaktadır. Yapınızın konumu ve yüksekliğine göre Garnet 70, Selenit 75, Eelegance 80 ve Redonit 85 serilerimizi kullanmanız uygun olacaktır. Garnet 70 serimiz 5 odacıklı, Selenit 75 ve Eelegance 80 serilerimiz 6 odacıklı, Redonit 85 serimiz ise 7 odacıklıdır. Zenia ve Zenia Hebeschiebe serilerimiz üstün yalıtımlı sürme sistemleri olarak prestijli birçok projede tercih edilmektedir.

Cam seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Faydalı Bilgiler

Cam, bir pencerenin en önemli bileşenlerinden birisidir. Çünkü, pencerenin ısı yalıtım değerinin iyi ya da kötü olmasını etkileyen en önemli unsur camdır. Öncelikle, pencereniz eğer dış ortam ile iç ortamı birbirinden ayırıyorsa ( yani oda içi ara bölmelerde kullanılmıyorsa ) kesinlikle minimum çift cam olmalıdır. Her çift cam aynı ısı yalıtım değerine sahip değildir. 4 – 12 – 4 mm ve 4 – 16 – 4 mm ölçülerinde olan klasik çift camlar en çok kullanılan camlardır. Bu ölçüler sırasıyla şu anlama gelmektedir; 1. camın kalınlığı – ara boşluğun kalınlığı – 2.camın kalınlığı. Çift cam ünitelerinde kullanılan ısı kontrol camları sayesinde çok daha yüksek yalıtım değerleri sağlamak mümkündür. Günümüzde ısı yalıtımı daha yüksek pencereler için üçlü cam kullanımı da yaygınlaşmaya başlamıştır. Ülkemizde kullanımı az da olsa Avrupa’da yaygın olarak kullanılan, Argon gaz dolgulu camlarda ise yalıtım değeri en iyi seviyededir.

Cam alırken dikkat etmeniz gereken diğer önemli bir husus ise garanti süresidir. Camlarda garanti süresi 10 yıldır ve bunun geçerli olması için garanti belgenizi mutlaka alınız.

PVC pencerede garanti süresi nedir?

Faydalı Bilgiler

PVC Pencere alırken dikkat etmeniz gereken diğer bir husus ise garanti süresidir. Pencerelerde garanti süresi en az 2 yıldır. Bunun geçerli olabilmesi için satış noktanız ile sözleşme yapınız ve garanti belgenizi mutlaka isteyiniz.

PVC pencere insan sağlığına zararlı mıdır?

Faydalı Bilgiler

PVC pencere insan ve çevre sağlığına dost bir yapı elemanıdır. Montajı yapıldıktan sonra etrafa hiçbir gaz salınımı yapmaz. Boya, vernik gibi kimyasalları yüzeyinde bulundurmadığı için sağlık ve çevre dostudur. Günümüzde birçok ev eşyası, oyuncak ve medikal malzemeler PVC’den üretilmektedir.

Pencerelerimi bir sene önce yaptırdım ancak evime taşınmadığımdan koruyucu folyoları sökmedim, şimdi söktüğümde altına geçen izleri temizleyemiyorum.

Faydalı Bilgiler

PVC Pencerelerinizin üzerinde bulunan koruyucu folyoların amacı taşıma esnasında meydana gelen darbelerden pencerenizi korumaktır. Koruyucu folyonun üzerinde de belirtildiği üzere montajdan hemen sonra folyonun sökülmesi gerekmektedir. Sökülmediği durumda ise güneş ve hava koşullarının etkisiyle koruyucu folyo üzerindeki tutkal ve boyalar profilinizin yüzeyine geçebilmektedir. Bu iz ve lekeleri daha sonra temizlemek mümkün olmamaktadır.

PVC penceremi temizlerken ne kullanmalıyım, bakım yapmalı mıyım?

Faydalı Bilgiler

PVC Pencerelerinizi temizlerken sıvı deterjanlar kullanılabilir. Beyaz bir bez yardımı ile contalara değdirmeden pencerelerinizi temizlemenizi öneriyoruz. Kesinlikle çamaşır suyu, tuz ruhu, toz deterjan tarzı temizleyiciler kullanmayınız. Bunlar PVC pencerenizin çizilmesine ve renginin bozulmasına sebep olacaktır. Aksesuarlarınızın hareketli kısımlarını 6 ayda bir ince makine yağı ile yağlamanız yeterli olacaktır.

PVC penceremde kauçuk conta mı yoksa gri conta mı kullanmalıyım?

Faydalı Bilgiler

PVC Pencerelerde iki tür malzemeden üretilen conta kullanılmaktadır. Birincisi kendini kanıtlamış ve en iyi kalıcı deformasyon değerine sahip malzemeden üretilen EPDM (EthylenePropylene Diene Monomer) Kauçuk Conta diğeri ise sektörde gri conta olarak adlandırılan TPE contadır. Her ikisi de gerekli performans testlerini başarı ile tamamlamıştır. Ancak EPDM kauçuk contanın soğuk ve sıcak dayanımı ve kalıcı deformasyon değerleri Termoplastik Elastomer (TPE) contadan daha yüksektir. EPDM Kauçuk conta kullanmanız durumunda temizlik yaparken contalarınızı nemli bir bezle deterjan kullanmadan temizlemenizi öneririz.